ABC zapewnienia warunków do nauki

Zagwarantowanie odpowiednich warunków do nauki jest jednym z podstawowych czynników wpływających na efektywność naszej pracy. Dzięki komfortowemu miejscu, przemyślanej diecie oraz odpowiedniemu dotlenieniu organizmu możemy ułatwić sobie proces przyswajania nowych informacji.

Warunki do nauki – posiłki

Pochłonięty nauką, nie zapomnij o regularnych posiłkach. Zwróć jednak szczególną uwagę, na jakość produktów, które spożywasz. Ogranicz produkty bogate w cukry. Duża ilość węglowodanów w organizmie wywołuje uczucie ospałości. Białe pieczywo zastąp razowym, zamiast słodyczy jedz owoce, kawę i mocną herbatę zamień na nie gazowaną wodę mineralną i soki owocowe. Podczas intensywnej nauki zalecanie jest […]

Warunki do nauki – ogranicz przerywniki

Ogranicz tzw. przerywniki. Często, kiedy pracujemy nad trudnym tekstem czy materiałem, wystarczy chwila nieuwagi, aby zburzyć swoją koncentrację. Z reguły tzw. przerywnikami jest sms, którego właśnie ktoś przysłał, dźwięk internetowego komunikatora czy zaciekawienie przypadkowo znalezioną informacją w internecie. Tego typu rozrywki są jak najbardziej polecane, ale w czasie przerwy, aby zrelaksować umysł.

Warunki do nauki – świeże powietrze

Pozwól swojemu organizmowi oddychać. Pamiętaj o świeżym powietrzu. Tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Jeżeli jest ciepło, możesz pracować przy otwartym oknie czy balkonie. Jeśli aura nie pozwala na ciągłą wentylację, otwieraj okno w czasie swoich przerw. Otwierając okno co godzinę na kilkanaście minut, zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednią ilość tlenu.

Warunki do nauki – Porządek i wygoda

Pierwszą ważną kwestią w tworzeniu odpowiednich warunków do nauki jest wybór i przygotowanie miejsca, w którym będziemy przyswajać wiedzę. Zadbaj przede wszystkim o porządek na biurku czy stoliku, przy którym będziesz się uczyć. Porządek jest również ważny w pokoju, w którym będziesz pracował. Ogranicz wszelkie drobiazgi, które mogą rozpraszać Twoją uwagę. Dzięki temu łatwiej Ci […]