Przyspiesz naukę – Mnemotechnika łańcuszka

kategoria: Ćwiczenia na szybką naukę | 2 komentarze

Ta technika jest niezwykle prosta. Jej dużym atutem jest fakt, że oprócz zamierzonych efektów gwarantuje dobrą zabawę. Cała tajemnica zapamiętywania tą techniką polega na ułożeniu historyjki o rzeczach, które chce się zapamiętać.

Przykład: Wybierz wyrazy, które chcesz zapamiętać. Pamiętaj, aby ustawić je w odpowiadającej Ci kolejności. Następnie ułóż z nich historyjkę (popuść wodze fantazji – wymyślona historia może być abstrakcyjna, szalona, zabawna).

Pies, but, fryzjer, bankomat, zakupy, mleko, chleb, mięso.

Historyjka: Pewnego dnia pies chciał kupić buty. Zabłądził jednak i trafił do fryzjera. Fryzjerka strzeliła mu na czubku głowy taka trwałą, że nie mógł zmieścić się w drzwiach. Okazało się, że aby ugładzić niesforne loki, musi znowu zapłacić. Pies poszedł do bankomatu po pieniądze. Miał wrócić do fryzjerki, ale pomyślał, że chyba drogo go to wyniesie. Poszedł więc na zakupy. Oprócz mleka, chleba i mięsa kupił również nożyczki, którymi ściął niesforne loki.

Da się? Pewnie, że tak. Wystarczy na początek trochę poćwiczyć, a z czasem historyjki będą tworzyły się same.

Sam będziesz zaskoczony, jakie to proste.

Polecamy również lekturę tych poradników (na stronie znajdziesz również darmowe fragmenty)

Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania

Jak dzięki kursowi szybkiego czytania szybciej zdobyć wiedzę potrzebną do osiągnięcia sukcesu?

Już niedługo możesz zacząć czytać dużo szybciej i dzięki temu zdobyć więcej wiedzy potrzebnej Ci do osiągnięcia sukcesu i zrealizowania swoich celów.

Chcesz się rozwijać, ale nie masz na to czasu? Potrzeba Ci jeszcze wiele wiedzy, aby spełnić swoje marzenia, a tymczasem nie masz kiedy nawet przeczytać jednej książki w miesiącu? Obowiązki, praca zabierają Ci zbyt dużo czasu i nie starcza Ci go na samodoskonalenie?


[ dowiedz się więcej! ]


Metody i techniki szybkiego czytaniaPoznaj sprawdzone rady autora kilkunastu publikacji z dziedziny efektywnej nauki, szybkiego czytania oraz koncentracji.

* Jak zwiększyć szybkość czytania dwukrotnie w ciągu kilku minut?
* Jak nauczyć się czytać kilka (lub kilkanaście) razy szybciej w ciągu kilku tygodni?
* W jaki sposób czytać kilka książek dziennie i wyciągać z nich maksimum treści?


[ dowiedz się więcej ]


Szybka nauka - praktycznie ćwiczenia


93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów.

Jak często zastanawiasz się, o ile efektywniej możesz się uczyć? Jak często myślisz, by wykorzystując nowoczesne techniki szybkiej nauki spędzać mniej czasu nad książkami mając jednocześnie lepsze rezultaty?

Jeśli jeszcze nie wiesz na czym polega szybka nauka...[ dowiedz się więcej ]

Komentarze

2 komentarze to “Przyspiesz naukę – Mnemotechnika łańcuszka”

  1. Ala on Listopad 30th, 2010 10:27 pm

    Coś chyba kiedyś o tym czytałam, też gość właśnei takie fajne historyjki jako przykłady podawał. CZy to ma coś wsólnego z mapami myśli, czy już mi się wiedza pomieszała? Kiedyś się tym interesowała, ale niestety później jakoś straciłam zapał… A teraz mam nawrót:)

  2. zelda on Grudzień 2nd, 2010 6:46 pm

    Pomieszałaś:) Łańcuchy historyjek a mapy myślowe (mind mapping) to co innego. Mapy do nauki się nadają albo projektowania – tam sobie rysujesz powiązania, rozgalezienia i jak ze soba rzeczy graja. Stosujesz to do nauki wiekszych rzeczy – obraz tutaj się liczy. Łancuchami natomiast, to sobie liste zakupow mozesz zapamętac, ewnetualnie kiedy kogo kogo zaatakował na wojnie;)

Leave a Reply