Warunki do nauki – Porządek i wygoda

kategoria: Warunki do nauki | 2 komentarze

Pierwszą ważną kwestią w tworzeniu odpowiednich warunków do nauki jest wybór i przygotowanie miejsca, w którym będziemy przyswajać wiedzę. Zadbaj przede wszystkim o porządek na biurku czy stoliku, przy którym będziesz się uczyć. Porządek jest również ważny w pokoju, w którym będziesz pracował. Ogranicz wszelkie drobiazgi, które mogą rozpraszać Twoją uwagę. Dzięki temu łatwiej Ci będzie się skupić na przerabianym materiale. Z drugiej strony zaś porządek w szpargałach umożliwi Ci szybko znaleźć rzecz, której będziesz w określonym momencie potrzebować.

Warto również zwrócić uwagę na komfort nauki. Zadbaj o wygodne, dobrze dopasowane do biurka krzesło. Wybierz odpowiednią dla siebie temperaturę w pokoju. Najpotrzebniejsze rzeczy ułóż tak, aby były w zasięgu ręki. Jeżeli Twój organizm będzie czuł się komfortowo, łatwiej Ci będzie przyswajać nowe wiadomości.

Polecamy również lekturę tych poradników (na stronie znajdziesz również darmowe fragmenty)

Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania

Jak dzięki kursowi szybkiego czytania szybciej zdobyć wiedzę potrzebną do osiągnięcia sukcesu?

Już niedługo możesz zacząć czytać dużo szybciej i dzięki temu zdobyć więcej wiedzy potrzebnej Ci do osiągnięcia sukcesu i zrealizowania swoich celów.

Chcesz się rozwijać, ale nie masz na to czasu? Potrzeba Ci jeszcze wiele wiedzy, aby spełnić swoje marzenia, a tymczasem nie masz kiedy nawet przeczytać jednej książki w miesiącu? Obowiązki, praca zabierają Ci zbyt dużo czasu i nie starcza Ci go na samodoskonalenie?


[ dowiedz się więcej! ]


Metody i techniki szybkiego czytaniaPoznaj sprawdzone rady autora kilkunastu publikacji z dziedziny efektywnej nauki, szybkiego czytania oraz koncentracji.

* Jak zwiększyć szybkość czytania dwukrotnie w ciągu kilku minut?
* Jak nauczyć się czytać kilka (lub kilkanaście) razy szybciej w ciągu kilku tygodni?
* W jaki sposób czytać kilka książek dziennie i wyciągać z nich maksimum treści?


[ dowiedz się więcej ]


Szybka nauka - praktycznie ćwiczenia


93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów.

Jak często zastanawiasz się, o ile efektywniej możesz się uczyć? Jak często myślisz, by wykorzystując nowoczesne techniki szybkiej nauki spędzać mniej czasu nad książkami mając jednocześnie lepsze rezultaty?

Jeśli jeszcze nie wiesz na czym polega szybka nauka...[ dowiedz się więcej ]

Komentarze

2 komentarze to “Warunki do nauki – Porządek i wygoda”

  1. Gosia on Grudzień 5th, 2010 7:50 pm

    Mi najlepiej uczy się jak siadam na wersalce i wkoło rozkładam sobie materiały. Mam na niej w ten sposób tylko to co potrzebne i nic mnie nie rozprasza – a pod plecy poduszę i opieram się o ścianę – jest wygodnie.

  2. jurek on Grudzień 5th, 2010 7:55 pm

    Ja tam wolę zdecydowanie przy biurku, aczkolwiek nawet jak na nim posprzątam, to do końca nie mogę się skupić tak jakbym chciał, bo stoi na nim monitor. Z braku miejsca niestety tak musi być.

Leave a Reply